سوالات متداول

ســوالات متــداول

پر تکرار ترین سوالات شما

باریستا به چه معناست ؟

باریستا به معنای کسی است که پشت بار قهوه سرو میکند و جای گزین کلمه CoffeeMan است ، دلیل اصلی این اتفاق حضور زیاد خانم ها در این شغل بود.

محتوای دوره ها چیست ؟

محتوای تمام دوره‌های آکادمی تخصصی باریستا زال ایرانیان مطابق با استانداردهای و نهادهای معتبری همچون نهاد تخصصی قهوه و سازمان تحقیقات جهانی قهوه و موسسه کیفیت سنجی قهوه طراحی شده و به شکلی است که در بر گیرنده مطالب تئوری و عملی باشد و به گونه ای کاربردی طراحی شده تا هنرجو ها بعد از گذراندن دوره بتوانند در کافی شاپ‌ها مشغول به کار شوند.

میکسولوژی به چه معناست؟

میکسولوژیبه علم شناخت طعم و مزه و هنر ترکیب آنها و ساخت انواع نوشیدنی‌ها است.

  1. برزیل
  2.  ویتنام
  3. کلمبیا
  4. اندونزی
  5. هند
  6. اتیپی
  7. مکزیک
  8. پرو
  9. هندوراس
  10. گواتمالا
اسپرسو چیست ؟

اسپرسو در زبان ایتالیایی به معنای “اکسپرس“ و همان سریع است و منظور این است که این نوشیدنی نسبت به دیگر متد های دم آوری به مراتب سریع تر آماده میشود. ریشه این نوشیدنی در ایتالیاست و محبوبترین نوشیدنی در این کشور است.

Pre-Infusion یا پیش دم چیست؟

قبل از اینکه Pre-Infusion یا پیش دم را توضیح دهیم لازم است در مورد پدیده Channeling (کانال زنی) بدانیم. در یک سیستم پر فشار مانند پروسه عصاره گیری اسپرسو در دستگاه‌های اسپرسو ساز، سیال (در اینجا آب داغ) تلاش می‌کند از مسیری که کمترین مقاومت در برابر خروج آن وجود دارد خارج شود.
درون قهوه موجود در سبد پورتا فیلتر به چند دلیل ممکن است کانال به وجود بیاید:
بی کیفیت بودن دستگاه آسیاب قهوه و یا کند بودن تیغه آن در صورتی که دستگاه آسیاب قهوه شما بی کیفیت باشد و یا تیغه‌های آسیاب شما کند و فرسوده شده باشد، قهوه آسیاب شده از نظر درجه‌ی آسیاب یکنواخت نبوده و ذرات ریز و درشت با تفاوت اندازه بیش از حد درون سبد پورتا فیلتر شما وجود خواهد داشت. در این صورت مکان یا مکان‌هایی که تجمع ذرات درشت قهوه در آنجا بیشتر است به صورت کانال عمل کرده و آب با فشار از مجرای ایجاد شده خارج می‌شود و با تمام قهوه درون سبد پورتا فیلتر درگیر نمی‌شود.

عصاره گیرى از قهوه با متد اسپرسو چگونه است؟

برای عصاره گیرى از قهوه در متد اسپرسو ، مرحله کوبش بسیار حائز اهمیت است.
یک نواخت و صاف کوبیده شدن قهوه مهمترین مورد در مرحله کوبش است. چرا که باعث عبور یکنواخت آب می‌شود و به عصاره گیری دقیق و یکدست از تمام پَک قهوه آسیاب شده کمک خواهد کرد.
و همچنین خیلى آرام فشردن باعث عبور آسان آب و عصاره گیرى کمتر و محکم فشردن باعث عبور سخت آب و عصاره گیرى بیشتر می‌شود.
البته که درجه آسیاب به مراتب مهمتر است که می‌تواند قهوه شما را ” بیش از حد عصاره گیرى شده ” و یا ” کمتر از حد عصاره گیری شده ” کند.
ایده آل عصاره گیری براى عموم قهوه‌ها بین ۲۲%-۱۸% است.

لیست علاقه مندی ها 0